Ar tikrai legalus abortas nekenkia moters sveikatai?

Šiandien net gi nelegalūs abortai atliekami gydytojų kabinetuose, laikantis visų medicininei procedūrai taikomų reikalavimų. Abortas moters sveikatai kenkia ne dėl to, kad jis yra nelegalus, bet dėl to, kad jis nutraukia gyvybę moters įsčiose esančiam jos kūdikiui. Nesvarbu ar abortas yra legalus ar ne, moteris vis tiek patiria psichologinę traumą. Tai įrodo gausūs tyrėjų surinkti faktai.

Abortas aiškiai pakenkia moterų psichiniam stabilumui: 60% moterų po aborto labai rimtai galvojo apie savižudybę, 28% mėgino tai padaryti, o pusė mėginusių nusižudyti moterų tai padaryti bandė du ar daugiau kartų. 44% visų ištirtų moterų po aborto 8 savaites skundėsi įvairiais nervų sistemos sutrikimais, 36% sutriko miegas, 31% graužėsi dėl savo apsisprendimo daryti abortą, 11% buvo paskirti psichotropiniai vaistai. Kanadoje atlikta studija parodė, kad per 5 metus 25% abortą patyrusių moterų lankėsi pas psichiatrą, tuo tarpu kontrolinėje grupėje tokių moterų buvo tik 3%. Pakartotinė aborto procedūra taip pat kelią grėsmę vėlesniems nėštumams, nes pakyla priešlaikinio gimdymo tikimybė, kaip ir tikimybė susirgti krūties vėžiu.

Kartais teigiama, jog pasidaryti abortą statistiškai yra mažiau pavojinga negu gimdyti, nes gimdymo metu gali kilti įvairių komplikacijų. Nuoseklūs ilgalaikiai moksliniai tyrimai rodo, jog abortą pasidariusių moterų mirtingumas reikšmingai didesnis už gimdymą pasirinkusių moterų mirtingumą netgi praėjus dešimčiai metų po to įvykio. Rinktis gyvybę – geriausias kelias į sveiką gyvenimą.