Dešimtys tūkstančių ėjo Žygyje už Gyvybę Vašingtone

Dešimtys tūkstančių ėjo Žygyje už Gyvybę Vašingtone

Nepaisydami neįprastai šaltų oro sąlygų JAV, dešimtys tūkstančių žmonių praeitą trečiadienį susirinko Vašingtone, kur vyko kasmetinis Žygis už Gyvybę. „Jūsų veidai šąla, bet širdys juk pilnos karščio, tiesa?“ – susirinkusios minios klausė vienas pagrindinių pranešėjų dr. Jamesas Dobsonas, ir sulaukė entuziastingo atsakymo.

Daugybė dalyvavusių žmonių atvyko iš įvairių šalies vietų, dar didesnė dalis jų savo planų dalyvauti Žygyje už Gyvybę įgyvendinti negalėjo dėl šią žiemą neįprastai nepalankių oro sąlygų JAV. Žygis rengiamas kiekvienais metais nuo 1974-ųjų sausio, kai buvo minimos pirmos metinės kontraversiško sprendimo Roe v. Wade byloje, kuriuo Jungtinėse Valstijose buvo įteisintas mediciniškai nebūtinų abortų atlikimas.

Šių metų Žygio už Gyvybę tema buvo „Įsivaikinimas – kilnus sprendimas“. Rinktis gyvybę ir rinktis įsivaikinimą skatino dalis po žygio įvykusio mitingo kalbėtojų, per savo kalbą į sceną pakviesdami dabar jau suagusius žmones, kuriuos buvo įsivaikinę. Jų asmeninis liudijimas nepaliko abejingų ir davė atsakymą abortų propoguotojams, kurie teigia, jog nėra, kas įsivaikintų abortuojamų vaikų.

Nors JAV šiuo metu veikia nemažai programų, siekiančių suteikti progą negimusio vaiko gyvybę nutraukti norinčioms motinoms atiduoti jį įsivaikinti, Žygio už Gyvybę prezidentė Jeanne Monahan teigė, jog šiuo metu statistiškai vienam vaikui, kuris atiduodamas įsivaikinti, tenka 64 abortuoti vaikai. Daugybė amerikiečių laukia eilėja, kad galėtų įsivaikinti – tai akivaizdus paneigimas teiginio, esą abortams pasmerkiamų vaikų niekas nelaukia.

Žygyje už Gyvybę dalyvavo įvairių religinių bendruomenių nariai bei dvasininkai. Katalikų Bažnyčios JAV vyskupai devynias dienas iki Žygio už Gyvybę buvo paskelbę nacionaline maldos už gyvybę novena, prie kurios jungėsi daugybė žmonių visoje šalyje.

Renginyje taip pat dalyvavo ir kalbas sakė politikai tiek iš Respublikonų, tiek iš Demokratų partijos. Jie visi dalino pažadus, jog negimusios gyvybės apsaugai JAV bus teikiamas vis didesnis teisinis dėmesys, taip pat ragino piliečius spausti savo išrinktus valdžios atstovus, idant jie atsižvelgtų į stiprų gyvybės sąjūdį šalyje ir priimtų negimusiems apsaugoti reikalingus sprendimus.

Primename, kad šiais metais panašaus masto renginys vyko ir Europoje. Sausio 19d., sekmadienį, Paryžiuje 40 000 žygiavo  už tai, kad būtų pagerinta negimusios gyvybės apsauga. Tiek šis įvykis, tiek Žygis už Gyvybę Jungtinės Valstijose susilaukė mažai pagrindinių žiniasklaidos kanalų dėmesio.

Parengta pagal www.lifesitenews.com pranešimus, naudotos www.lifesitenews.com/ nuotraukos.