LIC
Vaisingumo pažinimas «

 

Vaisingumo pažinimas (VP)

 

Šiandieninis mokslo ir technikos išsivystymas suteikia žmogui daugybę galimybių pažvelgti atidžiau į savo pradžią, įminti gyvybės perteikimo minklę. Tačiau praktika patvirtina priešingus dalykus: dažnas jaunuolis ar mergina stebina menku žinojimu apie savo vaisingumą. Pavyzdžiui, JAV nacionalinės apklausos duomenimis, tik 40 proc. 12–17 metų jaunuolių mano, jog teiginys „didžiausia tikimybė mergaitei pastoti yra praėjus maždaug dviem savaitėm nuo jos menstruacinio ciklo pradžios“ yra teisingas. Nežinojimas daugumai jaunuolių, o taip pat ir suaugusių žmonių tampa aklu optimizmu, jie tiesiog atsieja lytinius santykius nuo gyvybės pradėjimo.

JAV Minesotos universiteto akušeris ginekologas, profesorius Konald A. Perm yra pasakęs: „Net 1990-aisiais daugeliui šeimų iškyla klausimas: kur būtų galima išmokti natūralaus šeimos planavimo metodų. Medicinos mokyklos, ruošiančios medikus profesionalus, daugiausia dėmesio kreipia į ligų diagnozavimą ir gydymą. Jei kalbama apie šeimos planavimą, labiausiai akcentuojami vaistai, intrauterininės priemonės ar chirurginės manipuliacijos. Būdamas natūralus, nekenksmingas, nereikalaujantis medikų įsikišimo, natūralus šeimos planavimo metodas retai minimas medikų rengimo programose“.

Vaisingumas didžiausia žmogui skirta dovana, tik reikia ja išmintingai naudotis. Vyrai tampa vaisingais nuo paauglystės ir tokiais gali likti iki gilios senatvės. Kitaip su moterų vaisingumu: moteris yra vaisinga trumpą savo gyvenimo dalį:

  • mergaitė nevaisinga iki mėnesinių atsiradimo;
  • po 50–55 metų moteris dažniausiai jau nebegali tapti motina;
  • mėnesinių cikle yra tik keletas vaisingų dienų, kada moteris gali pastoti, jei ji turi lytinius santykius. Moters, skirtingai nei vyro, vaisingumas yra kintantis: yra nevaisingos dienos ir yra tarpsnis, kada galima pradėti naują gyvybę.
 
VAISINGUMO PAŽINIMAS (VP) – gebėjimas nuolat stebėti bei pažinti natūralius kūno pokyčius ir juos interpretuojant nustatyti moters mėnesinių ciklo vaisingas fazės ribas –pradžią ir pabaigą.
NATŪRALUS ŠEIMOS PLANAVIMAS (NŠP) – informacijos apie moters vaisingumo kitimus naudojimas nėštumui planuoti (tiek siekiant, tiek vengiant pastoti).

Šiuolaikinė medicinos praktika įvaldžiusi daugybę šeimos planavimo priemonių, kurias šeimos gali rinktis pagal savo įsitikinimus, įtaką sveikatai ar kitus poreikius.

Vis dėlto pastaruoju metu vis daugiau žmonių linksta prie natūraliosios medicinos nesusijusios su cheminių preparatų vartojimu. Šeimos planavimo srityje – tai vaisingumo pažinimu pagrįsti natūralaus šeimos planavimo metodai, kurie tampa alternatyva aloterapinei ir invazinei medicinai.

 
 
 
     

  © LIC, 2005
  © KIT, 2005