Vėlinių išvakarėse degs žvakutės už negimusias gyvybes

Vėlinių išvakarėse degs žvakutės už negimusias gyvybes

Vėlinių išvakarėse Laisvos visuomenės institutas kviečia Lietuvos žmones saugoti ir gerbti gyvybę nuo pat jos atsiradimo akimirkos. Socialinės akcijos „Renkuosi gyvybę” tikslas – pakeisti visuomenės požiūrį į nėštumo nutraukimą, kurti aplinką, palankią gyvybės išsaugojimui. Lietuvoje kiekvienais metais teisės gyventi netenka per 6000 jau pradėjusių gyvenimą žmonių. Iš 5 užsimezgusių gyvybių 1 negimsta dėl aborto.

Pradėjimo akimirką kiekvienas žmogus gauna pačią didžiausią dovaną – gyvybę! Todėl kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gyventi, o kiekviena moteris, tapusi mama, jei reikia, turi sulaukti visuomenės pagalbos.

Spalio 30 d. 19 val. Vilniaus ir Kauno Rotušės aikštėse įsižiebs 6033 liepsnelės už negimusias gyvybes. Lapkričio pirmąją prie kapinių visoje Lietuvoje akcijos savanoriai dalins žvakutes atėjusiems aplankyti artimųjų kapų ir kvies kiekvieną savo ruožtu prisiminti negimusius vaikus.

Per paskutinius dešimt metų Lietuvoje, savo motinų įsčiose užgeso daugiau nei 87 tūkst. pradėtų gyvybių. Abortas, arba nutrauktas nėštumas, tapo įprastu, vos ne normaliu reiškiniu, kurį visuomenė arba ignoruoja, arba tyliai pateisina, esą tai moters teisė rinktis, apsispręsti dėl savo likimo. Tačiau iš tiesų tai yra kito, jau gyvo žmogaus žudymas, ir kiekviena moteris-motina dėl to pati patiria didžiulį stresą.  Artimo, dar negimusio bet jau gyvo žmogaus nužudymas yra trauma ir vyrui, ir visai šeimai. Bet apie tai dažniausiai tylime.„Mes nesiekiame kaltinti ar diskriminuoti. Šia akcija mes norime prisiminti tuos kūdikius, kurie neteko teisės gyventi dėl abortų, palaikyti tas moteris, kurios patyrė abortą ir šiandien gedi savo negimusių vaikų, pasakyti, kad visada yra kitas pasirinkimas – Gyvybė!“, – sako Laisvos visuomenės instituto vadovė Toma Bružaitė.

Informacija apie jau teikiamą pagalbą moterims, pasidariusioms abortą, sukaupta tinklalapyje www.gyvybė.lt bei facebook bendruomenėje (facebook.com/renkuosi.gyvybe).